Home / اخبار / اعطای وام یک میلیارد ریالی به دانشجویان ارشد عمران کارآفرین

اعطای وام یک میلیارد ریالی به دانشجویان ارشد عمران کارآفرین

مسئله ی اشتغال همواره یکی از مهم ترین مسائل دانشجویان کارشناسی ارشد عمران بوده است . اکثر انگیزه ی دانشجویان ارشد عمران همواره مسئله ی پیدا کردن شغل بهتر زمینه ی کاری بهتر می باشد. در این میان خبرهای خوبی برای این دانشجویان شنیده می شود . اخیرا وزیر علوم اظهار کرده است : مبلغ وام یک میلیارد ریالی و یا صد میلیون تومانی به دانشجویانی که قصد اشتغال زایی و کارآفرینی دارند، تعلق خواهد گرفت .
دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در مورد این خبر اختصاص وام گفت: این مقدار وام، به دانشجویانی که عضو صندوق کارآفرینی امید شده باشند ، تعلق گرفته و ظرف مدت ۶۰ ماه، که مشغول به کار هستند، باز پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه ی این خبر که می تواند انگیزه ی خوبی برای داوطلبان کنکور ارشد عمران باشد با بیان اینکه برای فارغ‌التحصیلان فنی و حرفه‌ای نیز تسهیلاتی را در نظر گرفته شده است ، اظهار داشت : در مورد احداث خوابگاه ها تلاش فراوانی شده است و برای احداث خوابگاه ظرفیت ۶۵ هزار نفر برای دانشجویان مجرد رشته فنی و حرفه‌ای و نیز دانشجویان متاهل خوابگاه‌هایی با ۲۵ هزار نفری در حال پیگیری است .

فرهادی در ادامه نیز افزود: در مدت چندین ماه گذشته، احداث ۶ خوابگاه آغاز شده است که به مرور، طی ۱۸ ماه آینده به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید. لذا کلیه ی دانشجویان (اعم از دانشجویان کارشناسی ارشد عمران) نباید از این بابت مشکلی داشته باشند.

وی در خصوص حذف طرح‌های کلان نیز ملی اظهار داشت : از این طرح‌ها، تعداد ۴۷ مورد حذف شده است که خوشبختانه ۳۴ طرح دوباره به جریان افتاده است و ۱۳ طرح جذف شده ، در حال حاضر در دست بررسی است تا ان شاءالله هر چه زودتر به جریان بیفتند .

عمران مشاوره – کارشناسی ارشد عمران

About امین کاویانی

امین کاویانی هستم . دانشجوی مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه تهران. در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال ۹۴ توانستم رتبه ی ۴۷ کسب کنم. علاقه مند هستم که در زمینه مشاوره به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد عمران کمک کنم.

Check Also

تسلیت به مناسب فاجعه وحشتناک سربازان

متاسفانه خبردار شدیم که حادثه ای بسیار دردناک که دل هر انسانی را به درد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *